Letošní jachtařská liga zná svého vítěze

9. srpen 2019

Česká jachtařská liga 2019 - Melges 24 - Lipno od Česká jachtařská liga.

Mistrovstvím České republiky na Lipně vyvrcholil čtvrtý ročník České jachtařské ligy. Účastníky třídenního závodu v termínu 2. - 4. 8. 2019 potrápilo počasí, a tak se nakonec závodilo pouze v sobotu. Celkových jedenáct rozjížděk se ovšem odjelo za téměř ideálních podmínek - za středního větru a většinou sluníčka, s jedním přerušením ve formě silné bouřky s kroupami.

V krátkých, komentovaných a divácky atraktivních rozjížďkách se letos představilo jedenáct týmů. Jachtařská liga má odlišný závodní formát od běžných závodů. Na šesti lodích one designové třídy Melges24 se střídají čtyř- až pětičlenné posádky složené výhradně z jednoho jachtařského klubu.

Letošní ročník byl velmi vyrovnaný. Lipenský závod vyhrál tým ICZ RODOP, s Martinem Trčkou na kormidle, který tak zvítězil v letošní lize a již po třetí získal putovní pohár. Na druhém místě lipenského závodu se umístil Truc JK Plzeň, tým Radka Smetany. Na celkové stupně vítězů to však týmu nestačilo, zůstal těsně za nimi. O celkové stupně vítězů bojovaly téměř do poslední rozjížďky týmy TJ LS Brno a TJ Neratovice. Druhé místo v České jachtařské lize nakonec urval na shodu bodů tým Honzy Daňka TJ LS Brno a to díky třetímu místo na Lipně. Celkový bronz tentokrát bral Petr Fiala a jeho TJ Neratovice.

Prvních pět týmů, tedy ICZ RODOP, TJ LS Brno, TJ Neratovice, Truc JK Plzeň a JK Brno postupují do semifinále světové Ligy mistrů klubů na lodích J70. Semifinálové závody budou tři a z každého postupuje sedm nejlepších týmů do finále Ligy mistrů klubů 2020.

Lipno - informace k závodu

Závod je 3-denní (pátek - neděle)!

Místem konání je Landal marina v Lipně nad Vltavou, kde budou kotvit závodní lodě. Zázemí závodníků bude v horním patře baru Fruitisimo u sjezdu do vody v marině Lipno. Toto již máme potvrzené.

Ve čtvrtek 1. 8. je možný trénink zdarma pro všechny týmy. K dispozici budou 4 lodě v bloku po 2h. Přihlášení e-mailem na info@melges24.cz. Kdo dříve napíše, ten má větší jistotu ve výběru času. Do závodu je stejně jako do celé série přihlášeno 11 týmů.

Registrace bude probíhat v pátek 2. 8. od 9:00 do 9:45 v horním patře baru Fruitisimo v marině Lipno.

Dokumenty závodu

Rozlosování posádek, průběžné výsledky a ostatní dokumenty závodu naleznete na webu Českého svazu jachtingu.

Program lipenského závodu

pátek 2. 8.
9:00 - 9:45 registrace týmů - složení vratné kauce ve výši 5.000,- Kč pro nové týmy v horním patře baru Fruitisimo v marině Lipno 
10:00 slavnostní zahájení závodu marina Lipno
11:00 - dle ZK rozjížďky závodní dráha
sobota 3. 8.
9:00 briefing bude upřesněno
10:00 - dle ZK rozjížďky závodní dráha
neděle 4. 8.
9:00 briefing bude upřesněno
10:00 - 15:30 rozjížďky závodní dráha
16:00 slavností ukončení závodu, vyhlášení výsledků bude upřesněno

UBYTOVÁNÍ

Nejjednodušší možností je bydlení v obytném autě nebo ve stanu v kempu Modřín - cca 5 minut chůze od Landal mariny.

PARKOVÁNÍ

Auta je možné zaparkovat na parkovišti nad silnicí za supermarketem.

ZÁZEMÍ ZÁVODU

Závodní lodě budou kotvit u sjezdu do vody v marině Lipno. Zázemí závodu bude v horním patře baru Fruitisimo u sjezdu do vody v marině Lipno. Toto máme potvrzené.

STRAVOVÁNÍ

V pátek a v sobotu je připraveno občerstvení pro střídající závodníky během dne (sandwich a ovocný nápoj a pivo Hostivar). Dále je možno využít služeb restaurací přímo v marině.